• חן נוי

החזרי מס הכנסה - האם אני יכול לבד?


ביום חמישי שודרה בכאן 11 הפינה של שאול אמסטרדמסקי הנהדר (לינק - לחץ כאן), בה הוא טען שכל אחד יכול לבדוק בעצמו את החזרי המס המגיעים לו באתר רשות המסים, בלי סיוע של אנשי מקצוע ש"גוזרים קופון".

שאול צודק ומטעה בו זמנית.

כמו בהרבה מקרים של משימות וטיפולים אחרים – כשהכל פשוט וה"תקלה" שטחית, אתם יכולים לעשות זאת בעצמכם. אלא שבהרבה מקרים מסתבר שהדברים לא כל כך פשוטים, ואז בלי סיוע של אנשי מקצוע מנוסים, לא תמיד תאתרו את התקלה, או במקרים חמורים יותר אף תחמירו אותה.

כך, כשהכל תקין, אם שיניתם מקום עבודה או השתנה לכם השכר במהלך השנה, אתר רשות המסים ידע לחשב אם מגיע לכם החזר. אבל יש המון דברים שהוא לא יודע לעשות, ואנשי מקצוע כן.

למשל:

- טעות קטנה של המעסיק שלכם (כולנו בני אדם) תשתקף גם בטופס 106 והאתר לא ידע לזהות אותה.

- מעסיקים (וגם אתם) לא תמיד מכירים את כל הזכויות וההטבות שעשויות להגיע לכם. מס הכנסה בוודאי לא ידע לזהות ואין להם מקורות מידע (למשל הטבות מס בגין זכאות לתואר, שירות סדיר / לאומי, מצב משפחתי- הורה יחיד / משלם מזונות, נכויות, ילדים בחינוך מיוחד, ועוד).

- יש הטבות שאינן קשורות למעסיק, ולא באות לידי ביטוי בתלוש השכר – למשל החזר עבור ביטוח חיים / משכנתא, תרומות. רשות המסים לא רואה את כל אלה.

- היום חשוב מתמיד: מענקי ביטוח לאומי (אבטלה, חל"ת, חל"ד) משולמים ללא נכוי מס הכנסה. לכן עשוי ליצור חבות מס שלא ידעתם עליה!

שאול עושה פה שירות נפלא וחשוב לציבור. רשות המסים מחזיקה ה-מ-ו-ן כסף ששיך לכם, שאם לא תדעו לדרוש, פשוט לא תקבלו. בחלק מהמקרים תוכלו לעשות זאת בעצמכם. אלא שבהרבה יותר מדי מקרים, ללא סיוע של אנשי מקצוע זה פשוט לא יקרה.

אצלנו המחיר מבוסס הצלחה בלבד - אין "דמי פתיחת תיק", תשלום מראש או תוספות. "לא קיבלת (החזר), לא שילמת". אנחנו עובדים בשקיפות מלאה עם הלקוח, ואם בנסיבות שלכם הדבר הנכון לעשות הוא שתבצעו את הפעולות בעצמכם ותחסכו את התשלום שלנו – פשוט נגיד לכם את זה.


מעכשיו ועד סוף ינואר 2021 - מחיר מיוחד למי שמגיע בעקבות הכתבה. רק תגידו ששאול שלח אתכם 😊


שולמית נוי

משרד רו"ח חן נוי

08-9150505 052-2605456 shulamit@noycpa.co.il www.noycpa.co.il

117 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

המסמכים לדו"ח שנתי לרשות המיסים 2021: עצמאים, מורשים ופטורים, שכירים חייבים והחזרי מס הכנסה בימים אלו אנו נערכים להגשת דוחות שנתיים לשנת 2021. המועד להגשת דוחות חייבים באמצעות משרדנו הוא כעת עד סוף יו

הצהרת הון דרישה להצהרת הון היא אולי אחת המפחידות שבדרישות רשות המיסים, במיוחד בפעם הראשונה. בכל עת, מדובר בכאב ראש לא קטן. הצהרת הון (להלן: ה"ה) משקפת את מצב ההון שלכם בתאריך מסוים, עפ"ר ה31 בדצמבר ש