• חן נוי

מידע עבור "מעל גיל פרישה" - קצבה אבטלה מענק

דמי אבטלה משולמים עד גיל 67. ואז יש: קצבת זקנה, השלמת הכנסה והחידוש: מענק לשכירים.

יש לבדוק זכאות ל"לקצבת אזרח ותיק", ותוספת של "השלמת הכנסה" (לבעלי הכנסה נמוכה).

לאשה בין הגילאים 62-67 מומלץ להגיש תביעה לדמי אבטלה וגם לקצבת אזרח ותיק, ותהיה זכאית לקבל את הקצבה הגבוהה מבין השתיים. מי שהגיע לגיל 67 והפסיק את עבודתה/ו- יבדוק זכאות ואם הכנסותיו נמוכות יגיש בקשה גם לתוספת השלמת הכנסה לקצבת אזרח ותיק.


הבטחת הכנסה

קצבת הבטחת הכנסה משולמת למי שאין להם הכנסות או שהכנסתם נמוכה. הבטחת הכנסה אינה משולמת רטרואקטיבית ולכן חשוב לא להתמהמה בהגשת התביעה. התנאי הבסיסי הוא שהכנסות בני הזוג הוא רק מקיצבת אזרח ותיק. כל הכנסה נוספת: מעבודה, פנסיה, פיקדון/חסכון, נדל"ן ו/או כל מקור אחר ניתן בהגבלה של כ 1,000-2,200 ₪ ליחיד, תלוי במקור). כל הטבלאות התנאים והסכומים המדויקים -באתר הביטוח הלאומי.

מי שמקבל קצבת אזרח ותיק ועבודתו/הכנסתו הנוספת הופסקה עקב המצב, שווה שיגיש בקשה להשלמת הכנסה מטעם המוסד לביטוח לאומי. סכום זה יתווסף לקצבת האזרח הותיק. מקבלי קצבת הבטחת הכנסה העובדים בשכר נמוך, שנאלצו לצמצם/להפסיק את עבודתם בשל משבר הקורונה, ימשיכו לקבל קצבה עבור חודשים מרץ ואפריל.

מענק מיוחד שכירים מעל גיל 67

(נשים וגברים מעל גיל 67) שהפסיקו לעבוד בעקבות משבר הקורונה

אקדים ואומר: מענק זה מפורט באתר הביטוח הלאומי וכתוב במפורש:

"אין צורך להירשם למענק: "בימים הקרובים ינתנו הנחיות". כלומר - כרגע אין מנגנון או הנחיות.


על פי המידע באתר, תנאי זכאות למענק: 1) תושב ישראל 2) גיל 67 ומעלה (גברים ונשים) 3) עבדתם כשכירים לפחות 3 חודשים לפני שהוציאו אתכם לחל"ת או לפני שפוטרתם 4) הפסקתם לעבוד לפחות ל-30 יום בעקבות משבר הקורונה.

המענק ישולם בהתאם להכנסה מפנסיה (קצבת אזרח ותיק לא נלקחת בחשבון לצורך חישוב המענק).

מענק עבור חודש מרץ 2020

מי שהוצא לחל"ת או פוטר לאחר ה-1.3.20 בעקבות משבר הקורונה, יוכל להיות זכאי למענק בחודש מרץ בהתאם להכנסתו מפנסיה:

מענק של 1,000-2,000 ₪ בהתאם להכנסה מפנסיה, לסכום שבין 1,000-2,000 ₪ לפי מדרגות הפנסיה עד 5,000 ₪.

מענק עבור חודש אפריל 2020

מי שהיה זכאי למענק בחודש מרץ ולא שב לעבודה עד ה-19.4.20 או מי שהוצא לחל"ת או פוטר עד ה-19.4.20 בעקבות משבר הקורונה, יוכל להיות זכאי למענק בחודש אפריל בהתאם להכנסה מפנסיה, לסכום שבין 1,000-4,000 ₪ לפי מדרגות הפנסיה עד 5,000 ₪.

מקבלי קצבת אזרח ותיק עם תוספת השלמת הכנסה - או מענק?? המענק מבוסס על פנסיה, ולוקח בחשבון זכאות להשלמת הכנסה. האזרח אמור לקבל את הקצבה הגבוהה והמשתלמת לו יותר, ביוזמת הביטוח הלאומי.

ואני מדגישה שוב:

"אנחנו (ביטוח לאומי) נפרסם בימים הקרובים הנחיות כיצד לקבל את המענק."

[כל הציטוטים במאמר זה נלקחו מהאתר של המוסד לביטוח לאומי]


"אזרחים ותיקים, אם יש לכם שאלות, מוזמנים לפנות למרכז התמיכה והמידע הארצי של אגף הייעוץ לאזרח הוותיק ומשפחתו בטלפון 9696* בין השעות 08.30-13.30"

70 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

המסמכים לדו"ח שנתי לרשות המיסים 2021: עצמאים, מורשים ופטורים, שכירים חייבים והחזרי מס הכנסה בימים אלו אנו נערכים להגשת דוחות שנתיים לשנת 2021. המועד להגשת דוחות חייבים באמצעות משרדנו הוא כעת עד סוף יו

הצהרת הון דרישה להצהרת הון היא אולי אחת המפחידות שבדרישות רשות המיסים, במיוחד בפעם הראשונה. בכל עת, מדובר בכאב ראש לא קטן. הצהרת הון (להלן: ה"ה) משקפת את מצב ההון שלכם בתאריך מסוים, עפ"ר ה31 בדצמבר ש